Dárek ke každé objednávce nad 999 Kč!

Unihoc Carbskin
Recenze

Unihoc Carbskin

Horká novinka od Unihoc - florbalky Unihoc Carbskin. Představeny budou slavnostně během MS v Praze v pátek 7. prosince 2018 a Unihoc slibuje, že to bude velké. Takže o co jde? Na co se můžeme těšit?

Carbskin je nový způsob výroby karbonových tyčí. Celkem Unihoc představí 4 nové modely, konkrétně 2 s čepelí Epic a 2 s čepelí Sonic. Co nám švédská firma od nové technologie slibuje?

 1. Pevnější tyč. Nový průběh výroby florbalky, který nyní probíhá od spodní části hole směrem k vrchnímu konci, slibuje zvýšenou pevnost florbalky a tedy nižší lámavost. To je určitě dobrá zpráva. Unihoc dokonce tvrdí, že se jedná o jejich nejpevnější tyče z řady velmi lehkých modelů. 
 2. Rychlejší reakci florbalky. Nové hole mají během střel rychleji reagovat a nakopávat tak míč dříve a větší silou. Podobný směr uvažování jako u Oxdog technologie HES.
 3. Nejlehčí hole od Unihocu. Má se jednat o ty úplně nejlehčí florbalky od značky Unihoc. Vzhledem k tomu, že současné nejlehčí hole TeXtreme se pohybují kolem 190 gramů, to zní opravdu dobře.
 4. Redukce vibrací. Nová tyč má výrazně snižovat vibraci hole.
 5. Vylepšený balanc. To se hodí vždycky. Špatné vyvážení dokáže i z velmi lehké florbalky udělat nepoužitelný nástroj.

Florbalky Carbskin

Celkem Unihoc v pátek představí 4 nové modely s technologií Carbskin. Všechny mají navíc novou, velmi lehkou omotávku Unihoc Carbskin. Pojďme si je prohlédnout:

Unihoc Epic Carbskin Feather Light 29

Univerzální tvrdost 29 spolu s velmi oblíbenou čepelí Unihoc Epic. To zní fajn. Tyrkysovo-černý design vypadá parádně, za nás ale velké mínus za bílou omotávku. Bílá omotávka sice vypadá dobře, ale tak maximálně jeden trénink. Plus dáváme naopak za hned 4 dostupné délky: 87, 92, 96 a 100 cm. To je paráda a jen to podtrhuje univerzálnost tohoto modelu.

Unihoc Epic Carbskin Feather Light 29

 

Unihoc Sonic Carbskin 29

Druhý model má rovněž široce použitelný flex 29, čepel je však nová Unihoc Sonic a není ve verzi Feather Light. Jinak se jedná o totožný model jako předchozí florbalka, opět dostupný ve čtyřech délkách, opět bohužel s bílou omotávkou.

Unihoc Sonic Carbskin 29

 

Unihoc Epic Carbskin 26

Tvrdší flex 26, čepel Epic v materiálu PE. Tohle už nebude model pro začátečníky, ale pro ostřílené kanonýry. Tomu odpovídají i délky 96, 100 a 104 cm. Cena zatím není známa, ale zřejmě si za tuhle fantasticky vypadající florbalku připlatíme.

Unihoc Epic Carbskin 26

 

Unihoc Sonic Carbskin Feather Light 26

Pokud mají být florbalky Carbskin nejlehčí od Unihocu, pak toto bude pravděpodobně ta úplně nejlehčí. Čepel Sonic ve verzi Feather Light a lehká omotávka Carbskin. Sonic si pozvolna také nachází své fanoušky, ovšem věhlasu čepele Epic zatím nedosahuje. Tak uvidíme.

Unihoc Sonic Feather Light 26

Kdo hraje s Unihoc Carbskin?

Ačkoliv veřejnosti bude technologie Carbskin zpřístupněna až v pátek 7. prosince, VIP Unihoc hráči již tyto florbalky používají a můžeme je tak vidět u hvězd světového florbalu během MS 2018. A těch, kteří po Carbskin sáhli, není zrovna málo - to je dobré znamení. Kteří to jsou?

 • Filip Langer (ČR) - Unihoc Carbskin 26, ovšem s přemontovanou čepelí Player
 • Patrik Suchánek (ČR) - Unihoc Carbskin 26, ovšem rovněž s přemontovanou čepelí Player
 • Jonas Adrianson (Švédsko) - Unihoc Sonic Carbskin 29
 • Emil Johansson (Švédsko) - Unihoc Epic Carbskin Feather Light 29
 • Johan Samuelsson (Švédsko) - Unihoc Epic Carbskin 26
 • ...a mnoho dalších