Dárek ke každé objednávce nad 999 Kč!

Toolbag Oxdog OX3 - revoluce mezi toolbagy?
Recenze

Toolbag Oxdog OX3 - revoluce mezi toolbagy?

První toolbagy se na trhu objevily kolem roku 2010. Dlouhé tašky, do kterých se vešly florbalky společně s veškerým dalším vybavením, si bleskurychle zamiloval celý florbalový svět. Od té doby však jejich obliba pomalu klesá a hráči a hráčky se pozvolna vrací zpět ke kombinaci batoh + vak na florbalku. Do sezony 2018/2019 však Oxdog přichází s novým toolbagem OX3, který je v mnoha ohledech úplně jiný než všechny ostatní. Změní pravidla hry a zachrání toolbagy?

Klasické toolbagy, jako třeba mimořádně povedený toolbag Zone Ghostbuster Light Violet, nabízejí pár nesporných výhod:

  • Vše je možno dát do jedné tašky. Není potřeba tahat dvě zavazadla.
  • Díky volným rukám je možno s trochou zručnosti (a pouze s některými typy toolbagů) jezdit na trénink na kole.
  • Obrovské množství místa. Možnost sbalit veškeré vybavení nejen na trénink ale i na víkendový dvojzápas, turnaj či dokonce celé soustředění.

Na druhou stranu je zde celá řada menších či větších nevýhod:

  • Toolbagy zabírají spoustu místa v šatně, autě i vlaku či MHD.
  • Pokud jsi toolbag zcela nenaplnil, dost pravděpodobně se ti všechny věci sesypaly na jednu stranu.
  • A pokud jsi do toolbagu nesbalil své florbalky skutečně chytře, dost často se toolbag doslova zlomil a jeho nošení pak není moc pohodlné.
  • A pak je tu problém se skoliózou - díky nošení přes jedno rameno. Ramena sice můžeš střídat, ale ruku na srdce, kdo z vás to dělá opravdu pravidelně?

Výrobci si jsou jednotlivých nevýhod zjevně dobře vědomi, a tak se s nimi snaží něco udělat:

  • Firma Jersey53 přišla se speciálně vyztuženým toolbagem, který se nezalamuje a drží tvar, i když je prázdný.
  • Firma Lexx se pokusila vyrobit toolbag, který šlo nosit jako klasický batoh. Bohužel zřejmě kvůli ne zrovna ohromujícímu designu a také kvůli nepříliš praktickému vyřešení popruhů se to moc nechytlo. Nový Oxdog OX3 na to jde podobně, ale daleko chytřeji!
  • Problém se sesypáváním věcí na jednu stranu se nepodařilo vyřešit nikomu. Tedy...vlastně povedlo. Oxdogu u jejich OX3 toolbagu!

Jedinečnost toolbagu Oxdog OX3

Oxdog OX3 Toolbag Black

Oxdog OX3 Toolbag Black

2 190 Kč

Takže jak vlastně ten OX3 vypadá? Proč se nám tak líbí?

Vertikální rozdělení na dvě komory

Tak především Oxdog OX3 je příčně rozdělen na dvě komory. Na dvě komory byly již rozděleny některé toolbagy od Fatpipu či Unihocu, ovšem ty byly rozděleny podélně tak, aby do nich šlo stále umístit florbalky. OX3 je rozdělen příčně a věci se tedy nemohou sesypat na jednu stranu toolbagu.

Boční kapsy na florbalky

A kam tedy umístit florbalky, když hlavní prostor je rozdělen přepážkou příčně? Oxdog jednoduše přidal k toolbagu na každou stranu menší kapsu na florbalky. Pokud nejsi zrovna majitelem čtyř a více florbalek, klidně tyto kapsy můžeš využít i na jiné vybavení.

Chytré popruhy pro nošení jako batoh

U výše zmíněného toolbagu Lexx byl ten problém, že popruhy pro nošení na zádech byly umístěny až v horní části toolbagu. Při chůzi tak člověk při každém kroku kopnul do toolbagu za sebou. Jízda na kole byla úplně nemožná. 

Oxdog popruhy umístil doprostřed toolbagu, čímž toto vyřešil. V jednoduchosti je krása. Toolbag má sice mírně horší stabilitu, ale to je zcela zanedbatelné. Toto řešení mimochodem použil Oxdog už u svého toolbagu M4. OX3 však toto řešení dotahuje k dokonalosti praktickými vycpávkami na záda a ergonomičtějšími popruhy, takže nošení je opravdu pohodlné. 

Množství drobných vychytávek

Na Oxdogu OX3 však najdeme spousta drobných detailů, které naznačují, že výrobce si s tímto toolbagem opravdu vyhrál. Mezi popruhy tak najdeme třeba ještě další drobnou kapsičku na cennosti a různé drobnosti. Velmi praktické.

Na jednom konci toolbagu najdeme poutko na pověšení celé tašky. Opět velmi praktické. Konec s podlahou pokrytou toolbagy.

Na jedné straně toolbagu rovněž najdeme větší poutko - dalo by se říci "madlo", které nám usnadní vytažení toolbagu třeba ze zaplněného kufru auta.

Kromě ryze praktických vychytávek však na toolbagu najdeme i designové lahůdky jako třeba drobné plastické logo Oxdog či elegantní oranžové zipy.

Cena toolbagu OX3

No a nejdůležitější otázka na konec - kolik stojí tenhle vymakaný toolbag? Správně tušíš, že úplně nejlevnější není. Přesto je cenovka 2190 Kč jistě velmi příjemným překvapením! Pokud jej srovnáme se stejně drahými toolbagy (třeba Salming Pro Tour Toolbag), poměr cena/výkon je u Oxdog OX3 úplně někde jinde.

Jdeš do něj? Zakoupit toolbag Oxdog OX3 můžeš zde.