Dárek ke každé objednávce nad 999 Kč!

Průvodce novou kolekcí Salming 2018/19: Florbalky
Florbalový rádce

Průvodce novou kolekcí Salming 2018/19: Florbalky

Nová sezona 2018/2019 se nám kvapem blíží a Salming jako jeden z prvních výrobců florbalového vybavení představil novou kolekci. Nebudeme tě napínat, vypadá skvěle. Pojďme si ji trochu představit a udělat si pořádek v tom, jaké florbalky si pro nás Salming připravil.

U nás ve FloorballPointu tradičně považujeme designy florbalek Salming za jedny z nejpovedenějších. Nová kolekce není výjimkou. Dokonce se nám líbí zase o něco více než kolekce loňská. Salming sází na jednoduchost. Florbalky mají na backendové straně po celé délce velký nápis SALMING, na forhandové straně pak většinou označení použitých technologií a čepele.

Častá je rovněž oku lahodící kombinace matné a lesklé části tyče - například u florbalky Salming Q1 Carbon X 2.0:

Salming Q1 Carbon X 2.0

Většina florbalek je vyvedena v jedné barvě a kolekci dominují pastelové a neonové barvy. Případně černá a bílá. Divoké kombinace barev zde nehledej - u florbalek je nanejvýš vkusně doplněna kontrastní čepel. Zní to nudně? Možná. Ale rozhodně nevypadá - no posuď sám třeba florbalku Salming Q5 Carbon X 2.0:

Salming Q5 Carbon X 2.0

Čepele: Salming Hawk, Quest5 a Quest1

Z nové kolekce prakticky vymizela čepel Salming Quest3. A abychom byli úpřímní, tato čepel nám k srdci nikdy přiliš nepřirostla, a tak tento krok jen vítáme. Najdeme ji tedy již jen na florbalce Salming Q3 Composite 32 (a samozřejmě na modelech z minulých sezon).

Totéž bohužel platí o čepeli Salming Quest2. Záměrně říkáme bohužel, neboť tuto čepel jsme naopak měli velmi rádi. V nové kolekci ji tak najdeme pouze u dětských florbalek a na holích Salming Q2 Oval 27 (mimochodem zajímavá florbalka - dostaneme se k ní později), Salming Q2 Composite 29 a Salming Q2 Composite 32.

Naopak hned 11 holí je osazeno novou čepelí Salming Hawk, což je skvělé, neboť tato čepel si ihned po svém zvěřejnění vydobyla přední místo mezi nejoblíbenějšími čepelemi.

Na stejném počtu florbalek najdeme i nestárnoucí klasiku Salming Quest1. Za zmínku pak stojí ještě Salming Quest5, která se sice nachází pouze na pěti florbalkách, avšak každá z nich se da zařadit mezi ty úplně top modely.

Již léty prověřená Quest pak dále pokračuje ve svém ústupu z výsluní. Najdeme ji již jen na holích pro hobby hráče.

Technologie: TourLite, PowerLite, Carbon X, TipCurve a KickZone

Mezi použitými technologiemi a vychytávkami nedochází k žádným novinkám. Salming opět velmi bohatě využívá své léty prověřené vylepšení tyčí, na náš vkus možná až trochu příliš. Fandové klasických, old-school, rovných modelů mají značně zúžený výběr.

Tyče typu Curve, Bow a podobné ani letos u Salmingu nehledej.

Parametry Salming florbalek: Délky, flex, hmotnost

Ani na tomto poli se žádné překvapení neděje a ostatně ani není důvod, že? Nejkratší hůl je 60 cm dlouhá Salming Ministick, nejdelší florbalky mají tradičních 103 cm bez čepele. Salming tedy ani letos nepředstavil extra dlouhou florbalku jako má například Fatpipe - Fatpipe Long John Totally Illegal.

Flex florbalek se pak pohybuje mezi 25 a 35 mm. Co se týče ostře sledované hmotnosti, hole typu Carbon X a Carbon X 2.0 dosahují excelentní váhy mezi 190 a 200 gramy, čímž atakují superlehké hole Unihoc TeXtreme a dýchají na záda i nejlehčím florbalkám na světě z řady Fatpipe Raw Concept.

Držení: Ústup oválných shaftů

I Salming se drží nastoleného trendu ústupu oválných shaftů. My osobně máme oválné florbalky velmi rádi, ovšem respektujeme, že většina florbalového světa preferuje držení kulaté. V letošní kolekci tak najdeme pouze 5 oválných holí:

Pokud si z těchto holí nevybereš, nezoufej - stále si můžeš pořídit tzv. Eva pásky a z kulatého držení si vytvořit oválné či semioválné. Pojďme se nyní podívat na některé zajímavé florbalky.

Salming Hawk PowerLite RN Edt

Začněme florbalkou, kterou spoluvyvíjel švédský reprezentant Robin Nilsberth. A je to poznat. Florbalka Salming Hawk PowerLite RN Edt je určena pro hráče se silovějším pojetím hry a potažmo pro velmi dobře silově vybavené florbalisty. Tvrdá čepel, tvrdý shaft. Délky 100 a 103 cm. Nová omotávka Salming WetTac. No a samozřejmě krásný design v čele s podpisem švédského ostrosřelce.

Salming Hawk PowerLite RN Edt

 

Salming Q1 Tourlite Touch

Naopak florbalka Salming Q1 Tourlite Touch zase sedne spíše méně zkušenějším hráčům a hráčkám, kteří si nejsou na míčku zas až tak jistí. Měkká čepel Quest1 jim výrazně zlepší cit pro míček. Rovněž flex 29 směřuje spíše na ženy, hobby hráče a juniory.

Salming Q1 Tourlite Touch

Salming Hawk CarbonX 2.0

Florbalka Salming Hawk CarbonX 2.0 pak kromě elegantního černého designu zaujme hlavně svojí hmotností (199 gramů u 100 cm verze). Je zde však i zajímavá kombinace technické čepele Salming Hawk, zde ve tvrdé variantě a flexu 27. Takto zajímavé parametry jsou však také vykoupeny vyšší cenou.

Salming Hawk CarbonX 2.0

Shrnutí

V nové kolekci je ještě velké množství opravdu zajímavých florbalek, všechny si je můžeš prohlédnout v naší sekci florbalových holí. Celkově nové florbalky hodnotíme velmi kladně. Schvalujeme vyřazení čepele Q3, o něco méně čepele Q2. Líbí se nám nový design. Nelibí se nám málo oválných florbalek. Líbí se nám zajímavé kombinace tvrdostí čepelí a shaftů. Líbí se nám široká nabídka.

A co říkáš na novou kolekci ty? Která florbalka se nejvíce líbí tobě? Poděl s námi v komentáři.