Dárek ke každé objednávce nad 999 Kč!

Čepel Zone Monstr

Čepel Zone Monstr (ano, skutečně bez e) je univerzální čepel vhodná pro většinu typů hráčů. Kombinuje v sobě prvky z oblíbených Zone čepelí Hyper, Supreme a Zuper. A pokud jsi pamětník historických čepelí, pak tu najdeš i rysy vypůjčené z čepelí Rock a Greed. Více

759 Kč

Parametry produktu

Výrobce
Váha
73 nebo 78 gramů
Materiál
PE nebo PP
Prohnutí
7 mm
Tvrdost
středně tvrdá, tvrdá
Certifikace IFF
ANO - schváleno pro oficiální soutěže pořádané ČFBU

Popis produktu Čepel Zone Monstr

Zone Monstr si vypůjčila zahnutí z čepele Hyper, vyhloubení ze Supreme a patku ze Zuper. Struktura žeber odkazuje na Hyper a zakulacená špička čepele s mírně rozšiřujícím se rámem je inspirována čepelí Rock. 

Čepel Zone Monstr má jen mírné předzahnutí, ovšem s jasně patrným vyosením pro nakopnutí balónku při střele. Díky předzahnuté špičce je backend trochu více zaoblený, především v poslední třetině své délky.

Vyhloubení u Monstru začíná jen mírným žlábkem u patky a postupně se zvětšuje směrem ke špičce. Největší vyhloubení je přibližně kolem třetího a čtvrtého vertikálního žebra (počítáno od špičky).

Podobně jako u Hyper činí struktura žeber z Monstru pevnou a stabilní čepel. Na patce je pak mnoho výztuh, takže čepel se při střele téměř nedeformuje. Těžiště čepele je přibližně v prostřed její délky.

K dispozici je v mnoha barvách a ve dvou různých materiálech. Zone Monstr vyrobená z materiálu PE váží 78 gramů. K dispozici je ovšem i odlehčená varianta z materiálu PP, která váží ještě o 5 gramů méně.

O značce Zone

Společnost Zone byla založena roku 2001 třemi zaměstnanci Unihocu, kteří měli jiný názor na to, kam by se společnost měla v budoucnosti ubírat a jaké produkty vyrábět. Hned první florbalový výrobek - čepel Zone Zip 2001 - byl neuvěřitelný úspěch. Značka se bleskurychle dostala do povědomí všech florbalistů.

Zone se prezentuje výraznými designy svých florbalek a tak trochu namyšlenými postoji a tahy. Nebojí se přicházet s neotřelými nápady, z nichž některé zůstavají navždy zapomenuty historií, jiné se naopak rychle stávají standardem a jsou přejímány ostatními výrobci. Zone například přišel jako první s nemotanou - jednodílnou omotávkou, kterou nyní nalezneme v nabídce i všech ostatních florbalových značek. 

Další inovací, která pochází od Zone, je obdélníkové (hokejové) držení florbalky. V současnosti se Zone snaží prorazit s florbalkou, která nemá žádnou omotávku a pro hru s ní je třeba nosit speciální rukavice.

Pár let zpět provedla společnost Zone další ze svých troufalých a tak trochu přidrzlých kroků, když koupila a vzala pod svá křídla značku Unihoc. V současnosti jsou obě firmy vlastněny společností Renew Group AB, která mimo jiné produkuje i florbalky značky Reactor.