Dárek ke každé objednávce nad 999 Kč!

Čepel Zone Hyper

Nejvíce předzahnutá čepel od Zone s velkou konkávní plochou, určená pro střelce. Více

759 Kč

Parametry produktu

Výrobce
Váha
72 nebo 77 gramů
Materiál
PE nebo PP
Prohnutí
10 mm
Tvrdost
středně tvrdá, tvrdá
Certifikace IFF
ANO - schváleno pro oficiální soutěže pořádané ČFBU

Popis produktu Čepel Zone Hyper

Čepel Zone Hyper se v našem žebříčku 3 nejlepší čepele pro sezonu 2017/2018 umístila na stříbrné příčce. Zone ji sice udává jako střeleckou čepel, nám se však osvědčila spíše jako nejvíce univerzální čepel, vhodná pro všestranné hráče, kteří se s míčkem rádi pomazlí a rádi tvoří hru.

Čepel je konkávní s prohnutím 10 mm - je to tedy nejvíce zahnutá čepel od Zone. Vybrání se zvětšuje směrem od patky ke špičce, největší je pak zhruba ve 4/5 délky čepele, kde se nachází jakýsi "sweet spot", ve kterém balónek perfektně sedí. Samotná špička je pak mírně předzahnutá pro lepší kontrolu balónku.

  • Přihrávky - 10/10. Přihrávky jsou klenotem této čepele. S žádnou jinou čepelí jsme nerozdávali tak přesné a prudké přihrávky. Hyper při nich působí neuvěřitelně přirozeně a lehce. Právě proto ji považujeme za čepel ideální pro playmakery.
  • Střelba - 8/10. Zone o této čepeli tvrdí, že je to čepel pro střelce. Jak se s ní tedy střílí? Střelba golfem není špatná, ovšem balónek je potřeba trefit skutečně přesně, jinak je projektil hodně nepřesný. Perfektní je naopak střela tahem. Velmi přesná, prudká, pohodlná a intuitivní.
  • Backend - 7/10. Backend bývá u takto zahnutých kónických čepelí většinou Achillova pata. Zone Hyper není výjimkou. Ne že by backend nebyl použitelný vůbec - to rozhodně ne - ale kontrola balónku na něm vyžaduje jistou dávku zručnosti. Střelba a přihrávky backendem pak mohou být zcela v pořádku, ale opět je potřeba přesná práce s míčkem.
  • Kontrola balónu - 10/10. Slabší backend je naopak vykoupen neuvěřitelnou kontrolou balónku. Při vedení míče ti čepel napomáhá jej krotit. Skákající nebo rotující míčky se bleskurychle přilepí a práce s balónkem je jedna radost. Totéž platí pro kličky a fintičky. Zone Hyper je prostě čepel pro hráče, kteří jsou rádi ve středu dění a nebojí se do své hry vnést rozmanité fintičky a technické parády.
  • Odolnost - 8/10. Odolnost Hyperu má dvě stránky - na jednu stranu se téměř neláme a nepraská. Na druhou stranu se zespodu poměrně rychle odírá.

Zone Hyper je (alespoň z našeho pohledu) skutečně univerzální čepel pro všechny hráče, kteří do své hry rádi zapojují spousta technických parádiček, rádi hru tvoří a rozdávají mnoho přihrávek, ale rovněž se nebojí vystřelit a to především tahem.

K dispozici je v mnoha barvách a ve dvou různých materiálech. Zone Hyper vyrobená z materiálu PE HD váží krásných 77 gramů. K dispozici je ovšem i odlehčená varianta z materiálu PP, která váží ještě o 5 gramů méně.

O značce Zone

Společnost Zone byla založena roku 2001 třemi zaměstnanci Unihocu, kteří měli jiný názor na to, kam by se společnost měla v budoucnosti ubírat a jaké produkty vyrábět. Hned první florbalový výrobek - čepel Zone Zip 2001 - byl neuvěřitelný úspěch. Značka se bleskurychle dostala do povědomí všech florbalistů.

Zone se prezentuje výraznými designy svých florbalek a tak trochu namyšlenými postoji a tahy. Nebojí se přicházet s neotřelými nápady, z nichž některé zůstavají navždy zapomenuty historií, jiné se naopak rychle stávají standardem a jsou přejímány ostatními výrobci. Zone například přišel jako první s nemotanou - jednodílnou omotávkou, kterou nyní nalezneme v nabídce i všech ostatních florbalových značek. 

Další inovací, která pochází od Zone, je obdélníkové (hokejové) držení florbalky. V současnosti se Zone snaží prorazit s florbalkou, která nemá žádnou omotávku a pro hru s ní je třeba nosit speciální rukavice.

Pár let zpět provedla společnost Zone další ze svých troufalých a tak trochu přidrzlých kroků, když koupila a vzala pod svá křídla značku Unihoc. V současnosti jsou obě firmy vlastněny společností Renew Group AB, která mimo jiné produkuje i florbalky značky Reactor.