Dárek ke každé objednávce nad 999 Kč!

Čepel Unihoc Unity

Jedna z mála předzahnutých čepelí od Unihoc, nástupce čepele Unihoc Cavity. Více

758 Kč

Parametry produktu

Výrobce
Váha
77 gr. (73 gr. verze Feather Light)
Materiál
PE (PP u verze Feather Light)
Prohnutí
10 mm
Tvrdost
středně tvrdá, tvrdá
Certifikace IFF
ANO - schváleno pro oficiální soutěže pořádané ČFBU

Popis produktu Čepel Unihoc Unity

Čepel Unihoc Unity je nástupcem čepele Unihoc Cavity. Hlavním cílem bylo k výbornému ovládání balónku přidat i nechytatelné střely. Výsledkem je čepel, která je více vyhloubená než Cavity a vyhloubení je rovnoměrné od patky až ke špičce. Vyztužená patka a měkčí špička čepele pak pomáhá při střele nakopnout balónek ještě větší rychlostí.

Unihoc tuto čepel prezentuje jako čepel pro střelce. Nám se však zdá ideální spíše pro technické hráče, kteří si s balónkem rádi hrají a nebojí se zakončit tahem. Tuto univerzálnost pak vidíme i u uplatnění čepele - dovedeme si ji představit jak u obránců, kteří vysílají nechytatelné projektily z dálky, tak u šikovných útočných křídel, která motají hlavy soupeřům chytrými kličkami, tak i u tvořivých centrů, kteří rozdávají jednu rychlou přihrávku za druhou. 

Žebra Unihoc Unity jsou na forhandové i backendové straně vybavena drobnými vroubky, které mají za cíl brzdit nepříjemnou rotaci balónku. Zespodu čepele najdeme otvory, majicí za cíl především odlehčit čepel. Ostatně celá Unity je plná zajímavých detailů - na patce najdeme například dvě velmi charakteristické podlouhlé dírky. Hmotnost čepele je 77 gramů, ve verzi Feather Light pak dokonce jen 73 gramů.

Důležitým faktem je, že čepel Unihoc Unity je poněkud měkčí než jiné čepele. Pokud se tedy rozhodneš například pro středně tvrdou variantu, počítej s tím, že dostaneš čepel, která je o něco mekčí než jiné standardní středně tvrdé čepele. Tento fakt z ní dělá špatnou volbu pro hráče preferující tvrdé čepele. Na druhou stranu to pomáhá s pohodlným zpracováním přihrávek a usnadňuje práci s míčkem. Pojďme se podívat na jednotlivé herní činnosti a jak si v nich vede Unihoc Unity:

  • Přihrávky - 9/10. Přihrávky jsou jedna ze silných stránek Unihoc Unity. Příhrávky jsme s ní posílali velmi přesné. Zřejmě díky jakémusi Sweet spotu, ve kterém se balónek usadí. Čepel nám rovněž hodně pomáhala s posíláním příhrávek po zemi - díky výraznému vyhloubení je při správném postoji během přihrávání jednoduché posílat kamarádské pasy.
    Mírně horší je to s příjmem nahrávek. Balón má občas trochu tendenci čepel přeskakovat a je potřeba na to při hře myslet. Netestovali jsme na florbalce s Curve zahnutím, ovšem předpokládáme, že u těchto holí je tento problém eliminován.
  • Střelba - 8/10. U čepele pro střelce by jste čekali 10/10, že ano? Nicméně stojíme si za tím. Jak už jsme psali výše, my osobně tuto čepel považujeme spíše za skutečně univerzální nástroj pro playmakery než za stroj na zabijácké střely. Střela tahem je perfektní, zde nemůžeme nic vytknout. Poněkud horší je to se střelou golfem. Balónek je potřeba trefit skutečně milimetrově přesně a potom to letí parádně. Pokud však netrefíme míč ideálně, střela je hodně nepřesná - jak je to ostatně u kónických čepelí zvykem. V měkké variantě se pak čepel při střele dost deformuje a nemá pak takovou razanci.
  • Backend - 8/10. Backend bývá u takto zahnutých kónických čepelí většinou Achillova pata. Ani Unihoc Unity jej nemá úplně skvělý, přesto se s ním popasovala docela dobře. Je trochu obtížnější střely backendem odlepit od země, přesnost nahrávek je však dobrá.
  • Kontrola balónu - 10/10. Kontrola balónu je skutečně perfektní. Díky výraznému vyhloubení a dobrému předzahnutí míček dobře na čepeli drží, snadno se ovládá a práce se špičkou čepele je doslova radost. Když jsme měli Unity v rukách, přímo nás to táhlo zkoušet s ní nejrůznější technické parádičky, kličky a fintičky. Rovněž vedení balónku v plné rychlosti je tady super. Míč neskáče, nedostává rotaci a je čepelí velmi příjemně a bezpečně pokryt.
  • Odolnost - 7/10. Odolnost je spíše slabší stránkou této čepele. Jak jsme již předeslali, Unihoc Unity je mekčí čepel a díky tomu se i trochu rychleji odírá.

Sečteno, podtrženo, Unihoc Unity považujeme za momentálně jednu z nejpovedenějších čepelí od Unihocu. Výborná technika, s trochu cviku perfektní střelba a hlavně příjemný pocit. Málem by jsme zapomněli na jednu moc sympatickou věc: Unity je k dispozici ve spoustě barev, což u čepelí nebývá až tak obvyklé, takže si ji můžeš perfektně zkombinovat se svojí florbalkou!

O značce Unihoc

Unihoc je jedna z nejstarších florbalových značek. Ve florbalovém prostředí se pohybuje od roku 1972, založena však byla již v 60. letech ve švédském Gothenburgu panem Karl-Ake Ahlquistem. Kdo byl u počátků florbalové historie, skoro určitě využíval vybavení značky Unihoc.

Od samého počátku se jedná o společnost, která intenzivně investuje do výzkumu nových technologií a materiálů a nutno říci, že více než čtyři dekády vývoje již přinesly celou řadu úspěchů. 

Unihoc jako první přišel s myšlenkou úpravy do té doby klasických rovných shaftů a tím změnit průhyb hole. Uvedl proto na trh florbalku se dvěmi bublinami. Všechny další technologie (x-shaft, cobra apod.) všech florbalových značek jsou již "pouze" následovníci této revoluční novinky Unihocu. 

Zřejmě největší počin se však Unihocu podařil v sezóně 06/07, kdy představil prohnutou hůl - technologii Curve. Od té doby má každá značka každý rok vždy hned několik holí, které jsou nějakým způsobem prohnuty.

Unihoc má na svém kontě také nejprodávanější čepel všech dob - Unihoc Evo. Vymyslel dvouplastovou čepel Striker, mnoho nových technologií zlepšujících razanci a přesnost střel (bow, curve, bamboo, bubble, ...), nové tyče ze superlehkých a pevných materiálů - Revolution či Top Light. Unihoc také jako první začal vyrábět speciální florbalovou obuv. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál.

Pokud by se někdy hlasovalo o nejlepší florbalovou značku všech dob, Unihoc by zřejmě byl horkým kandidátem na trůn.