Dárek ke každé objednávce nad 999 Kč!

Čepel Unihoc Sonic Feather Light

Hodně povedená novinka od Unihocu v odlehčené verzi Feather Light. Tuto čepel se nám chce popsat dvěma slovy: promyšlená a moderní. Více

759 Kč

Parametry produktu

Výrobce
Váha
75 gramů
Materiál
PP
Prohnutí
8 mm
Tvrdost
tvrdá
Certifikace IFF
ANO - schváleno pro oficiální soutěže pořádané ČFBU

Popis produktu Čepel Unihoc Sonic Feather Light

Na čepel Unihoc Sonic jsme se hodně těšili a proto jsme ji také důkladně otestovali. Naši recenzi si můžeš přečíst tady: Recenze čepele Unihoc Sonic. Pojďme si však nejdříve říct několik základních parametrů.

Jedná se o konkávní (zatočenou), lehce předzahnutou čepel s typickým Unihoc zesíleným rámem. Vybrání čepele je kompromisních 8 mm - tedy není úplně rovná, ale není to ani typický "hák". Prohnutí čepele se pak pohybuje mezi 11 a 13 mm.

Pokud by jsme měli tuto čepel porovnat s jinými čepelemi, hodně nám připomíná Zone Hyper. Je méně zahnutá než třeba Unihoc Unity ale i než Unihoc Epic. Přesto v porovnání s právě těmito čepelemi je kontrola balónku výrazně lepší. Balónek na čepeli perfektně drží a pocitově čepel působí, jakože má ohromnou plochu. Pojďme si však jednotlivé herní prvky probrat trochu podrobněji:

  • Přihrávky - 10/10.
  • Střelba - 10/10.
  • Backend - 10/10.
  • Kontrola balónku - 8/10.
  • Odolnost - 9/10.

Velmi vysoká hodnocení, že? Ale nemůžeme jinak - tahle čepel se Unihocu po delší době zase opravdu povedla. Vyzkoušej ji také!

O značce Unihoc

Unihoc je jedna z nejstarších florbalových značek. Ve florbalovém prostředí se pohybuje od roku 1972, založena však byla již v 60. letech ve švédském Gothenburgu panem Karl-Ake Ahlquistem. Kdo byl u počátků florbalové historie, skoro určitě využíval vybavení značky Unihoc.

Od samého počátku se jedná o společnost, která intenzivně investuje do výzkumu nových technologií a materiálů a nutno říci, že více než čtyři dekády vývoje již přinesly celou řadu úspěchů. 

Unihoc jako první přišel s myšlenkou úpravy do té doby klasických rovných shaftů a tím změnit průhyb hole. Uvedl proto na trh florbalku se dvěmi bublinami. Všechny další technologie (x-shaft, cobra apod.) všech florbalových značek jsou již "pouze" následovníci této revoluční novinky Unihocu. 

Zřejmě největší počin se však Unihocu podařil v sezóně 06/07, kdy představil prohnutou hůl - technologii Curve. Od té doby má každá značka každý rok vždy hned několik holí, které jsou nějakým způsobem prohnuty.

Unihoc má na svém kontě také nejprodávanější čepel všech dob - Unihoc Evo. Vymyslel dvouplastovou čepel Striker, mnoho nových technologií zlepšujících razanci a přesnost střel (bow, curve, bamboo, bubble, ...), nové tyče ze superlehkých a pevných materiálů - Revolution či Top Light. Unihoc také jako první začal vyrábět speciální florbalovou obuv. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál.

Pokud by se někdy hlasovalo o nejlepší florbalovou značku všech dob, Unihoc by zřejmě byl horkým kandidátem na trůn.