Dárek ke každé objednávce nad 999 Kč!

Čepel Oxdog Avox

Avox je nejvíce zahnutá a vybraná čepel od Oxdogu. Předzahnutí 9,5 mm z ní dělá extrémně technickou čepel, se kterou žádná fintička ani parádička není nemožná. A za tuto cenu nemá mezi profi čepelemi konkurenci. Více

465 Kč

Parametry produktu

Výrobce
Váha
73 gramů
Materiál
PE
Prohnutí
9,5 mm
Tvrdost
měkká, středně tvrdá
Certifikace IFF
ANO - schváleno pro oficiální soutěže pořádané ČFBU

Popis produktu Čepel Oxdog Avox

Čepel Oxdog Avox se nám opravdu líbí. Za vše snad hovoří to, že jsme ji vyhlásili nejlepší čepelí pro sezónu 2017/2018. Pojďme si ji však přesto trochu popsat.

Jedná se o konkávní čepel, která je vybraná po celé své délce, přičemž ve špičce se tvoří malý košíček. Na první pohled určitě zaujme velmi výrazně předzahnutá špička. U varianty carbon je navíc v čepeli zabudován malý kousek karbonu, který ji vyztužuje a zabraňuje nežádoucímu prohnutí při střele.

U Avoxky marně hledáme stinné stránky. Je vynikající na všechny druhy střelby a silné předzahnutí doslova vybízí k dechberoucím fintičkám a kličkám. A nejlepší věc na Oxdog Avox? Cena! Oproti ostatním profi čepelím je Oxdog Avox doslova za hubičku!

  • Přihrávky - 9/10. U skákavých nebo rotujících míčků většinou čekáš, že je budeš muset na čepeli trochu zpracovávat. U Avoxky však ne... i velmi těžké míče se na čepel doslova přilepí a drží. Takže příjem přihrávek je perfektní. U rozdávání přihrávek se nám však občas stává, že balónek začne mírně rotovat a pro spoluhráče je tak těžší jej přijmout. Při přihrávání je tedy potřeba se malinko více soustředit právě na odstranění rotace. Jinak však míče rozdáváš přesně, velmi citlivě a tou správnou rychlostí.
  • Střelba - 10/10. Střelba s Oxdog Avox je mimořádně příjemnou záležitostí. Především proto, jak intuitivní je. Tahem gólman téměř nemá šanci - balónek vždy letí přesně tam, kam je třeba. Při střele nápřahem čepel Avox trochu doplácí na velmi výrazné zahnutí, takže míček je třeba trefit přesně. Přesto skvělá střelecká čepel. Ve variantě s karbonem navíc vyztužená proti prohýbání.
  • Backend - 7/10. Backend je zřejmě nejslabším místem čepele Avox. Je to dáno výrazným zahnutím na forhandové straně. Přesto je i backendová strana stále silně nadprůměrná oproti jiným čepelím.
  • Kontrola balónku - 10/10. A máme tu kontrolu balónku. Korunní klenot čepele Oxdog Avox. Král mezi technickými čepelemi. Kontrolu míče nemá cenu dlouho rozebírat - jedná se zkrátka o nejlepší čepel v tomto směru, kterou lze koupit.
  • Odolnost - 8/10. Čepel Oxdog Avox praská málo, trochu více se však odírá. Ovšem s tak nízkou cenou je to úplně jedno - i když budeš možná kupovat novou čepel kvůli obroušení častěji, stále se to finančně vyplatí oproti ostatním profi čepelí.

Pokud bychom Avox měli přirovnat k nějaké jiné čepeli, jedná se o výrazněji vybranou a zahnutou verzi čepele Oxdog Razor.

O značce Oxdog

Finská značka Oxdog byla založena v roce 2011 a od té doby si získala mezi florbalisty značný věhlas, především díky svým neotřelým nápadům a novým technologiím. Právě nové technologie řadí Oxdog mezi největší inovátory na florbalovém trhu.

Čepel Oxdog Avox a její vylepšené dvojče Avox Carbon v současné době patří mezi nejpopulárnější čepele vůbec. Jedná se o velmi pohledné čepele určené pro technické hráče - což dokazují i takzvaní Oxdog Players, což jsou hráči speciálně vybraní společností Oxdog, a kteří hrají výhradně s vybavením této značky. Řadí se mezi ně takové ikony světového florbalu jako např. Alex Rudd, Krister Savonen, Nico Salo nebo finská reprezentantka Sanni Nieminen.

A co nového v Oxdogu vymysleli? Například systém SBS, který umožňuje nastavit vyvážení florbalky přesně dle Vašich potřeb. Nebo balónek se zcela novým povrchem, který jej činí rychlejším než ostatní druhy florbalových balónků. Nebo brankářskou helmu s mnohem většími otvory v mřížce, díky čemuž máte větší zorné pole a tedy lepší přehled o hře. A mnoho a mnoho dalších vychytávek.