Dárek ke každé objednávce nad 999 Kč!

Čepel Exel ICE

Florbalová čepel Exel ICE je nástupcem dnes již legendární a neexistující čepele Canadien ICS. Jedná se o oldschool model, který však pořád patří mezi nejpopulárnější čepele vůbec. Více

560 Kč
Ušetříte 30 Kč
590 Kč (sleva 5 %)

Parametry produktu

Výrobce
Váha
70 gramů
Materiál
PE
Prohnutí
9 mm
Tvrdost
měkká, středně tvrdá
Certifikace IFF
ANO - schváleno pro oficiální soutěže pořádané ČFBU

Popis produktu Čepel Exel ICE

Ačkoliv se jedná o typově starší čepel, stále má velmi velkou plochu pro vedení míčku. Čepel je kónického tvaru s vyhloubením, perfektně vede míček a můžeme ji zařadit mezi univerzální čepele s mírným sklonem k techničtější hře. To znamená, že kromě výše zmíněného vedení míčku s ní není problém provádět ani náročné kličky v rychlosti a rovněž střelba je silně nadprůměrná, a to jak tahem tak příklepem. 

Jak už to tak u kónických čepelí bývá, poněkud slabší je backend. Přesto je s ní dribling velmi příjemný a intuitivní, s trochou šikovností pak nejsou problém ani backendové střely a nahrávky.

O značce Exel

Firma Exel byla založena v roce 1960, kdy však vyráběla rozbušky k trhavinám. Ke sportovnímu vybavení se přesunula v roce 1970 a první florbalové hole značky Exel byly vyrobeny v roce 1992. Tento rok řadí Exel k nejstarším florbalovým firmám na světě.

V roce 2007 se Exel stal hlavním sponzorem Mezinárodní florbalové federace a spolupráce trvala až do roku 2011. A s jakým vybavením vyhráli Finové poprvé v historii titul mistrů světa? Ano, uhádli jste. V roce 2008 byli Švédové sesazeni z florbalového trůnu Finy, kteří hráli výhradně s vybavením značky Exel.

V současné době je Exel výhradním dodavatelem vybavení pro takové týmy jako Warberg IC, IBK Falun nebo třeba SV Wiler Ersigen.

Skutečně impozantní historie společnosti Exel. K tomu připočtěme ještě ten fakt, že mnoho dalších finských florbalových značek bylo založeno zaměstnanci této firmy. Exel je tedy skutečná pramatka všech finských florbalových značek!