Dárek ke každé objednávce nad 999 Kč!

Čepel Exel Chill!

560 Kč
Dočasně nedostupné

Parametry produktu

Výrobce
Váha
76 gramů
Materiál
PP
Prohnutí
9 mm
Tvrdost
měkká
Certifikace IFF
ANO - schváleno pro oficiální soutěže pořádané ČFBU

Popis produktu Čepel Exel Chill!

  • Chill! je maximálně velká, předzahnutá čepel s novým a doposud neviděným žebrováním, které čepeli dává excelentní torzní tuhost při zachování velice nízké hmotnosti
  • čepel je tvarovaná tak, aby umožnila perfektní kontrolu při vedení balonku a přihrávce
  • speciálně navržená příčná žebra čepele, ve svém charakteristickém cikcak uspořádání, zajistí, spolu s 9mm prohnutím, extra tvrdé a přesné střely
  • s pomocí odskočené patky čepele se přenese maximum energie do střely
  • špička čepele je uzpůsobena tak, aby se dala lehce tvarovat
  • s čepelí se dá jednoduše vystřelit na všechny způsoby

O značce Exel

Firma Exel byla založena v roce 1960, kdy však vyráběla rozbušky k trhavinám. Ke sportovnímu vybavení se přesunula v roce 1970 a první florbalové hole značky Exel byly vyrobeny v roce 1992. Tento rok řadí Exel k nejstarším florbalovým firmám na světě.

V roce 2007 se Exel stal hlavním sponzorem Mezinárodní florbalové federace a spolupráce trvala až do roku 2011. A s jakým vybavením vyhráli Finové poprvé v historii titul mistrů světa? Ano, uhádli jste. V roce 2008 byli Švédové sesazeni z florbalového trůnu Finy, kteří hráli výhradně s vybavením značky Exel.

V současné době je Exel výhradním dodavatelem vybavení pro takové týmy jako Warberg IC, IBK Falun nebo třeba SV Wiler Ersigen.

Skutečně impozantní historie společnosti Exel. K tomu připočtěme ještě ten fakt, že mnoho dalších finských florbalových značek bylo založeno zaměstnanci této firmy. Exel je tedy skutečná pramatka všech finských florbalových značek!